TaruMaja kontseptsiooni juured ulatuvad tagasi aastasse 2016, kui ettevõtte ühel asutajatest Hannes Kunart uuris lähemalt puu otsa ehitatavate majada rajamise võimalusi Eestis. Selgus, et laste mängumajast suurema ehitise paigaldamine puu otsa Eesti tingimustes on puude kandevõimet arvestades suhteliselt keeruline. Seejärel tekkis idee tuua maja puu otsast alla maapeale, kuid samas säilitada maapinnast õrgemal asetsemine. Idee esmane visualiseering meenutas pulga otsa kinnitatud muna.
Meie lugu
Konstruktsioon osutus aga püstitamise mõttes liialt aeganõudvaks ja seetõttu tekkis vajadus seda lihtsustada, kuid samal ajal oli soov säilitada ehitise ümarat vormi kuna see sobitub looduses väga paljudesse erinevatesse keskondadesse. Esialgsed visandid olid paljulubavad ja lõpliku valiku inspiratsiooniks sai juba puitehitiste seas äraproovitud palkmaja seinakonstruktsioon, mida muutsime oluliselt lihtsamaks ja uuenduslikumaks. Tulemuseks oli seinakonstruktsioon, mille puhul on võimalik seinamassiivi kasvatada nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt mööda kaarjaid jooni.
Järgnevalt vajas meie innovatiivse disainiga nägemus tootmiskõlblikuks muutmist. Koostöös oma ala parimatega jõudsime tulemuseni, mis seob suurepäraselt majaehituses seni äärmiselt harva nähtava, kuid kindlasti silmatorkava disaini- ja ka uudsed ehitustehnilised lahendused. Tehtud arendustöö tulemuseks loeme mitte niivõrd konkreetset toodet, kuivõrd ehitustehnilist kontseptsiooni, mis võimaldab rajada sarnaseid disainielemente omavaid, näguseid ja silmatorkavaid ning erinevatesse keskkondadesse sobituvaid puitehitisi.